• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Baletniczki - pokaz mikołajkowy

Uczestniczki prowadzonych przez Dorotę Sierakowską zajęć z tańca klasycznego zapraszają na pokaz mikołajkowy, będący podsumowaniem wspólnej pracy od początku sezonu 2022/23. Będzie wzruszająco i emocjonalnie, jak zawsze na występach baletniczek.
Bilety do nabycia w kasach Ośrodka Kultury Ochoty.
Miejsca siedzące.
Regulamin wydarzeń Ośrodka Kultury Ochoty dostępny na stronie internetowej Ośrodka Kultury Ochoty

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2022-12-10 17:00 Warszawa, Ośrodek Kultury Ochoty - sala widowiskowa Radomska bilety: 10 kup bilet

Klaunada

Klaunada może kojarzyć się z widowiskiem dla dzieci, nic bardziej mylnego. W swojej najszlachetniejszej formie to teatr wartości. Tradycyjnie rola klauna polega bowiem na wyzwaniu, jakie rzuca status quo. Jego specjalnym zadaniem, ale też przywilejem, jest bycie ambasadorem chaosu. Często ten zabawny odkrywca niczego, samozwańczy wynalazca głupoty może nas zwieść, ale w swoim idiotyzmie staje się reprezentantem każdego/ każdej z nas. Lubimy go, bo odtwarza błędy i szaleństwa, na które mielibyśmy ochotę, ale z różnych powodów sobie nie pozwalamy. Śmiech staje się wentylem dla trudnych tematów i oswaja tabu.

W spektaklu zobaczymy postaci zbudowane na podstawie 5 typów z systemu opisu osobowości “Enneagram”. Każdy z nas może dopasować się do charakteru postaci, który został karykaturalnie przerysowany – wyciągnięte na światło dzienne zostały najmroczniejsze cechy typów, tak, abyśmy mogli zobaczyć prawdę, ale i komizm ich perspektyw.
Spektakl wyśmiewa przywary nas wszystkich i stawia pytania o możliwość zaakceptowania inności oraz dialog i współpracę. Po krótkiej obserwacji mocowania między postaciami, zadajemy sobie pytania bardzo na czasie: „Czy w ich świecie jest miejsce, aby zaakceptować, to co odmienne”? “Jak w stworzonym przez różnice nieładzie odzyskać od nowa wspólny porządek?” Z tymi problemami zmierzy się ekipa klaunów, którzy plącząc się między widzami, bawiąc i mamiąc zgubią a potem znajdą odpowiedzi na najważniejsze dla nas kwestie.

– Będzie miejsce na śmiech i na wzruszenie oraz czułość. Tak jak w mojej ulubionej definicji klaunady, w której klaun jest figurą, co wszystko czuje bardziej, wszystko do niego dociera, jakby był pozbawiony warstwy ochronnej. Gdy się cieszy to do rozpuku, jak martwi to jest to koniec świata. – pointuje założenia spektaklu Katarzyna Markowska.

W spektaklu wystąpią: Anna Ługowska, Katarzyna Markowska, Joanna Płóciennik, Katarzyna Wróbel, Aneta Brzozowska. Reżyseria – aktorzy wraz z publicznością.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-01-28 17:00 Warszawa, Ośrodek Kultury Ochoty - sala widowiskowa Radomska bilety: 0 brak biletów

Koncert finałowy z udziałem Roberta Janowskiego | XV Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Piosenka jest dobra na wszystko”

W tym roku przypada piętnasta, jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Piosenka jest dobra na wszystko”, która odbędzie się w dniach 10/11 grudnia 2022 r. w Ośrodku Kultury Ochoty. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa dodatkowe atrakcje związane z obchodami jubileuszu, m.in.
koncert Finalistów oraz recital Roberta Janowskiego z zespołem, prowadzenie: Monika i Grzegorz Wasowscy. Finalistom akompaniować będzie zespół pod kierownictwem Rafała Stępnia.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2022-12-11 19:00 Warszawa, Ośrodek Kultury Ochoty - sala widowiskowa Radomska bilety: 85 kup bilet

NIOBE- spektakl literacko-muzyczny

SPEKTAKL LITERACKO - MUZYCZNY w interpretacji aktorów i muzyków scen polskich.
Jeden z najpiękniejszych polskich poematów Konstanty Ildefons Gałczyński napisał duszą i sercem, uśmiechając się przy tym każdym słowem. A śmiech - jak zaznaczył filozof Bolesław Miciński - jest moralnym obowiązkiem człowieka.

Przejmujący liryzm poematu wydobywa i wzmacnia żywiołowością muzyka europejskich kompozytorów. Owo zaś zderzenie rezonuje w pełni harmonijnym przeżyciem intelektualnym i emocjonalnym. Zapraszamy!

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2022-12-17 18:00 Warszawa, Ośrodek Kultury Ochoty - pawilon pod Okiem bilety: 44 kup bilet

Święta coraz bliżej

Koncert z piosenkami świątecznymi, w którym wezmą udział uczniowie Studia Wokalnego im. J. Wasowskiego z towarzyszeniem zespołu pod kierownictwem Stefana Stefaniaka. Na koncert złożą się kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne polskie oraz zagraniczne w interpretacji młodych wokalistów.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2022-12-16 19:00 Warszawa, OKO Ośrodek Kultury Ochoty bilety: 50 kup bilet